Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr terária

6. 10. 2008

Výběr terária záleží pouze na vás. Každý chovatel si hájí to své a je spokojen s tím, s čím má své zkušenosti.

Existují terária různých tvarů a různých materiálů. Můžete mít terárium ze dřeva, plastu či skla, ve tvaru kostky, kvádru nebo několikahranu.

Já osobně mám klasické skleněné terárium s větracími otvory vpředu dole a uprostřed nahoře a s posuvnými dvířky v přední části, která jsou opatřena zámkem.Terárium mám ve tvaru kvádru, postaveného na délku.

Důležitou věcí při výběru terária je mít zajištěné dostatečné větrání. Tím zajistíte stálou cirkulaci vzduchu a zabráníte vzniku různých plísní.

Dbejte na zajištění dvířek či odklopného víka, neboť hadi jsou velmi vynalézaví tvorové a během chvilky se vám protáhnou i tou nejmenší skulinkou.

Při řešení velikosti terária máte na výběr ze dvou možností. 1. chovatelé zastávají názor, že kolébka roste s dítětem, tudíž pořídité malé terárium a po roce budete kupovat větší. 2. chovatelé rovnou na začátku pořídí velké terárium.Sice tam zpočátku užovku téměř hledají, než trochu vyroste, ale za to mají vyřešené bydlení natrvalo. Určitě své užovce dopřejte raději více,místa než méně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rada

(erik, 1. 2. 2012 22:02)

dobry vecer chcem sa opytat ci mozem moju uzovku asi tak 50cm dlhu nakrmit mensou skakavkou alebo jej mam dat radsej holica?a qak este mozem mam terarko velke 100xc50x50cm ako osvetlenie a ohrev mam 60watt obycajnu ziarovku v strope teraria takze teplota je cez den okolo tych 28stuponov a v druhom kute je 25stupnov ze cita ziarovka staci alebo mam dat radsej bodovu ziarovku aby bola teplota pod nou vacsia ako tych 28stupnov?daklujem erik

RE: konkrétní rozměr

(Jirka, 13. 3. 2009 16:21)

Ahoj Johny, nevím jak velkou už máš svou užovku, ale nejčastější velikost pro dospělého jedince je asi 80x 40x 40cm. Já osobně jsem ale hadovi dopřál dostatek prostoru a pro mládě jsem měl terárium 60x 30x 35cm ( do šesti měsíců - cca 70cm délky hada) a nyní jsem užovce pořídil již na celý život terárko o velikosti 100x 45x 50cm. vytvořil jsem ji dostatek úkrytů a má i mnoho místa na lezení.

konkrétní rozměr

(Johny, 13. 3. 2009 10:31)

zajímaly by mne konkrétní rozměry terária pro tento druh hada